‘Adanış Mukaddes Kavga’nın galası yapılmış oldu

‘Oyuncular dublör kullanmadı’

‘Adanış Mukaddes Kavga’ adlı beyaz perde filminin galası yapılmış oldu. Filmin yönetimsel yapımcısı, senaryo yazarı ve başrol oyuncusu Kalımlı İlhan, davetlilere “Türk beyaz perde tarihinin en iddialı en iyi aksiyon filmini çekmeye karar verdik ve bugün buradayız. Atalarının yüzyıllar ilkin verdiği bir sözü hayatta tutmak uğruna orantısız bir güce karşı harp veren onurlu ve asil bir ailenin öyküsünü izleyeceğiz beraber. Tıpkı bu milletin gençleri şeklinde tıpkı tarihten bugüne dek gelen kahramanlarımız şeklinde. İnşallah sizlere layık bir proje ortaya çıkmıştır” sözleriyle seslendi.

Kalımlı İlhan, sözlerini ‘Adanış Mukaddes Kavga’nın yapımcısı Şenel İlhan beyefendiye huzurlarınızda oldukça teşekkürlerimi iletiyorum. Ortaya çıkan senaryo kalibresi devasa yükseklikte ve oldukça kuvvetli bir senaryoydu. Bu aşamada doğru adları bir araya getirmek oldukça zor oldu. Bu sıkıntılı sürecin sonunda bizi mutlu olacağımız bir sonuçla kavuşturan yönetmenimiz Komut Khalilzadeh’dir. Aynı şekilde filmin en büyük şanslarından biri de İlker Can Karagül, aksiyon yönetmenimizdir. Türkiye asla görülmemiş bir aksiyon filmi bulunduğunu söyleyebilirim. Aslen dünya üstünde aksiyon işinin Türkiye’den sorulması lazım, biz geri kalmışız. İnşallah bu film bir milat olur” diyerek tamamladı

‘Adanış Mukaddes Kavga’nın başrolünde yer edinen İsmail Filiz ise “Kariyerimde aksiyon filmlerinin mühim bir yeri var. Daha ilkin de aksiyon dizisi ve filmlerinde yer aldım şimdi de Adanış Mukaddes Kavga ile karşınızdayım. Aksiyon Türkiye’de oldukça zor, yapımcıların pek tercih etmediği bir iş, sektörel anlamda riskli bulunuyor. Türk sinemasında aksiyon filminin karşılığı bulunduğunu göstermeye çabalayacağız. Hazırlığımız oldukça ciddi bir süreçti. Biz bu filmi öncelikle masada çektik sonrasında kayda girdik. Kalımlı Bey’e de bu anlamda teşekkür ediyorum. Maddi tinsel oyuncuların her türlü ihtiyacını, filmin her türlü ihtiyacını karşıladı. Filmi izlemeye gelen her insanın verdiği paranın karşılığını alacağını düşünüyoruz. Oyunculardan kimse filmimizde dublör kullanmadı” şeklinde konuştu.

Gösterime 11 Mart’ta girecek olan ‘Adanış Mukaddes Kavga’, beş yüz senelik kadim bir mücadelenin hikâyesini konu alıyor. İstanbul’un fethinden sonrasında yarısı asil Julius Ailesi’nde, yarısı ise gizemli ‘Adanmış’larda kalan efsanevi haritanın çevresinde şekillenen bu nefes kesici aksiyon filmi, Türk sinemasında standartları tekrardan belirleyecek.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.