‘Davet’ filmi 45 yıl sonrasında tekrardan gösterime giriyor

‘Davet’ filmi 45 yıl sonrasında tekrardan gösterime giriyor

Mustafa Akkad’ın yönetmenliğini yapmış olduğu Hz. Muhammed’in (s.a.v) yaşamını ve İslamiyet’in doğuşunu mevzu alan 1977 yılında yapılmış ‘Davet: İslamiyet’in Doğuşu’ filmi 4K görüntü ve 2D dijital ses kalitesiyle yenilendi. Yaşamını kaybeden yönetmen Mustafa Akkad’ın oğlu Malek Akad tarafınca yenilenen film, 15 Nisan’da gösterime girecek.

İstanbul’da filmin basın gösterimine katılan Akkad, soruları yanıtladı.

Yaptıkları işle büyük gurur duyduğunu söyleyen Malek Akkad, “Bu şekilde büyük bir film yapmak benim için büyük bir gurur. Bir tek babam için değil, bu film dünya için mühim. En iyi teknolojiyi kullanmaya çalıştık. 4K film yaptık. Oldukça uzun vakit oldu fakat bunu yapmak benim için büyük bir onur oldu. Şimdi yeniden beyaz perdede bu şekilde güzel bir filmi görmek oldukca güzel.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Akkad, büyükannesinin Türk olması sebebiyle Türkiye ile kuvvetli bağlar hissettiğini söylemiş oldu.

“BABAMIN YAPTIĞI İŞLER HALA BİZİMLE”

Babası Mustafa Akkad’ın ‘Davet’ filmi ve sonrasında yaşanmış olan süreçte büyük zorluklar çektiğini özetleyen Malek Akkad, “Oldukça faza güçlük yaşadık. Birkaç yıl önceye kadar birçok ülkede yasaklandı. Dünyada film oldukca sevildi fakat babam kimi zaman dünyada gösterimlerine katılamadı. Keşke şu an burada bizimle olabilseydi. Fakat onun yapmış olduğu işler hala bizimle.” şeklinde konuştu.

Musatafa Akkad'ın oğlu Malek Akkad ve Pamir Demirtaş

Musatafa Akkad’ın oğlu Malek Akkad ve Pamir Demirtaş

“FİLMDEN TİCARİ BİR BEKLENTİMİZ YOK”

Filmin Türkiye dağıtımcısı firmanın yöneticisi Pamir Demirtaş ise, “Film benim oldukca ufak yaşlardan beri izlediğim ve sevdiğim bir film. Malek’in filmi yeniden yenilediğini biliyorum, Malek aslına bakarsan benim görüştüğüm bir dostum. Film Orta Doğu’da da bu konuma gelmişti. Ben de Türkiye için bu şekilde bir düşüncem bulunduğunu kendisine söyledim. Beraberce Türkiye’ye getirmeye karar verdik. Filmden ticari olarak bir beklentimiz, kaygımız yok. Daha oldukca babaya olan saygı ve hürmetten dolayı Malek’in oldukca emeği var. Eğer oldukca insan izlerse biz doğal ki oldukca mutlu oluruz. Zira oldukca güzel yenilendi her şey. Önceliğimiz filmin beğenilmesi. Televizyonda değil de beyaz perdede farkının görülmesi. Beyaz perdenin oldukca değişik bir tesiri olacağını biliyoruz. İnşallah bunu gerçekleştiririz tekrardan.” dedi.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.