‘Crossroads’ İstanbul Film Festivali’nde | Kültür-Sanat Haberleri

Türk görsel sanatının dünyada tanınan dört mühim adını, Seçkin Pirim, Gülay Semercioğlu, Candaş Şişman ve Sinan Logie’yi bir araya getiren “Crossroads” belgeseli, sanatçıların örneksiz güzel duyu dünyalarını ve sanat yolculuklarını, gündelik hayatları ve şehirle kurmuş oldukları ilişki üstünden konu alıyor.

Geçmişi, geleceği, kaosu, kültürü, kenti ve değişik sanat disiplinlerini buluşturan kozmopolit kent İstanbul’daki atölyelerinden çıkan eserler, şehrin büyüleyici sokaklarından dünyanın mühim sanat galerine ve müzelerine uzanıyor. Türkiye’nin ilk uygar sanat belgeseli olma hususi durumunu taşıyan “Crossroads”, dört sanatçının sanat içerikli dönüşümlerini de kayıt altına alıyor. Tıpkı İstanbul’un dönüşümü benzer biçimde…

Yapımcılığını Bulut Reyhanoğlu ve Vanessa Medini Arslan’ın yapmış olduğu Koskos Film yapımı “Crossroads” belgeselinin yönetmenliğini, “Anons” filmiyle 75. Venedik Internasyonal Film Festivali başta olmak suretiyle birçok internasyonal festivalden ödüllerle dönen Mahmut Fazıl Coşkun üstüne alıyor. Senaristliğini Sinan Yusufoğlu’nun yazdığı, görüntü yönetmenliğini Ersin Gök’ün üstlendiği belgeselin müziklerin Murat Asil, kurgusunu ise Adil Yanık yapmış oldu.

“Crossroads”, İKSV’nin düzenlemiş olduğu 41. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Belgesel Yarışması kapsamında, bu akşam akşamı saat 19.00’da Beyoğlu Sineması’nda prömiyerini meydana getirecek. Belgesel, 18 Nisan Pazartesi sabahı 11.00’de ise Sinematek/Sinemaevi’nde gösterilecek. Festivalin tüm biletleri, Passo’dan ve salonların gişelerinden temin edilebilir.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.