İş Sanat’ın ‘Parlayan Yıldızlar’ konser serisi devam ediyor

İş Sanat’ın genç müzisyenlere sahne deneyimi kazandırmak ve sanat hayatına attıkları ilk adımlarında destek olmak amacıyla gerçekleştirdiği Parlayan Yıldızlar serisi devam ediyor. Pandemi sebebiyle ara verilen serinin yeni konserleri İş Kuleleri Salonu’nda parasız gerçekleştirilecek.
Parlayan Yıldızlar serisinin ilk konseri, 9 Mayıs Pazartesi Ecmel Nevâ Bildik (keman) ve Tabiat Karahan’ın (keman) sahne alacağı konserler ile saat 20.30’da başlamış olacak.
Konserlere katılmak için rezervasyon@issanat.com.tr e-posta adresinden yada 0 212 316 10 83 telefon numarasında rezervasyon yapılabilir.

Konserin ilk bölümünde sahne alacak genç sanatçı Ecmel Nevâ Bildik konserde A.Corelli ve Mozart bestelerinin yanı sıra, F.Kreisler, G. Tartini, J. Massenet ve C. Saint-Saens’ın eserlerine yer verecek.
Müzik hayatına 4 yaşlarında keman eğitimiyle başlamış olan Bildik, 8 yaşlarındayken İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile solist olarak sahne aldı. 2019 senesinde 5. Adıyaman Klasik Müzik Festivali’nde “Gelecek Vadeden Genç Kabiliyetler” konserinde, 2021 senesinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen Festival Akademi İstanbul Keman Akademisi Kapanış töreninde, aynı yıl Mersin Üniversitesi Orkestrası ile beraber solist konserler verdi. Bildik, Svetlin Roussev, Cihat Aşkın, Dylan Blackmore ve Hakan Şensoy şeklinde şeflerin ustalık sınıflarına katıldı.

Ecmel Nevâ Bildik

Ecmel Nevâ Bildik

Müzikal kariyerinde güvenilir adımlarla ilerleyen genç sanatçı 2018 senesinde Slovakya’da düzenlenen “22. International Talents for Europe” yaylı çalgılar yarışmasında ikincilik ödülü, 2020 senesinde Belçika’da “Internasyonal 13. Arthur Grumiaux Keman” yarışmasında ikincilik ödülü, gene aynı yıl “Internasyonal Melos Müzik Yarışması’nda” birincilik ödülünün sahibi oldu. Ecmel Nevâ Bildik, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Lily Tchumburidze ile eğitimini sürdürüyor.

Doğa Karahan

Tabiat Karahan

Parlayan Yıldızlar serisinin ilk konserinde sahne alacak bir öteki genç sanatçı Tabiat Karahan, ufak yaşta piyano ile müziğe adım attı. 2012 senesinde Lily Tchumburidze’den Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda keman eğitimi aldı. Konservatuvar bünyesinde birçok solo ve orkestra konserinde yer aldı.
Dora Schwarzberg, Alexander Kagan, Cihat Aşkın, Lyutsia İbragimmova, Bahar Kutay, Mikhail Gotsdiner, Rudens Turku, Louise Chisson şeklinde usta sanatçılardan eğitimler aldı.
2015 senesinde Antalya’da düzenlenen “Internasyonal Harmony Festivali”nde de kendi yaş grubunda birincilik kazanan Karahan, 2016 senesinde Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin düzenlemiş olduğu 23 Nisan Konseri’nde solist olarak sahne aldı. 2017 yılından beri Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nda çalmaya devam eden Tabiat Karahan, 2020 senesinde I. Internasyonal Brüksel Müzik Yarışması’nda kendi kategorisinde birincilik ödülünün sahibi olan. 2019 ve 2021 yıllarında da Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nda yer aldı.
Tabiat Karahan, İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar konserinde Ludwig van Beethoven, Bedrich Smetana, Pablo de Sarasate, William Kroll şeklinde bestecilerin eserleri ile sahnede yer alacak.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.